Naśladowanie innych ludzi

Każdy człowiek jest w czymś dobry i ma przynajmniej jedną cechę godną naśladowania. Starajmy się widzieć w ludziach zalety i uczyć się od nich.

#6 Posty o poście

Wzrastający popyt na poradniki

Literatura poradnikowa zyskuje obecnie coraz większą popularność. Napotykamy w życiu różne problemy i pragniemy dowiedzieć się, jak je rozwiązać. Z poradników czerpiemy wiedzę o tym, jak lepiej żyć.

Czytanie poradników samo w sobie jest dobre. Jednak jakość tych książek pozostawia wiele do życzenia. Nader często zawierają one treści powielone z dzieł innych autorów. Zawartość tych książek jest do siebie uderzająco podobna. Autorom rzadko przyświeca idea pomocy ludziom. Są nastawieni na wydawniczy sukces. Często są to młodzi ludzie, którzy sami niewiele w życiu osiągnęli, poza oczywiście napisaniem książki o tym, jak wiele osiągnąć.

Na półkach z literaturą poradnikową jest naprawdę niewiele tytułów godnych polecenia. Prawdą jest natomiast, że nawet z marnej książki możemy się czegoś nauczyć.

Czytać ludzi

A może by tak zamiast czytać książki, zacząć czytać ludzi?Ludzie są różni. Każdy z nas ma unikatowy charakter. Mamy rozmaite talenty. Warto korzystać z tej różnorodności.

Każdy z nas jest otoczony mnóstwem ludzi: w rodzinie, szkole czy w pracy. Jednak często jesteśmy zbyt skupieni na sobie, żeby zauważać drugiego człowieka. A każda z otaczających nas osób ma jakiś talent lub cechę, która mogłaby nas ubogacić. Możemy czytać ludzi i uczyć się od nich tak samo, jak to robimy z książkami.

Wniosek na Wieki Post

Mam pewien plan. Postanowiłem zacząć baczniej obserwować ludzi wokół mnie. Rozmyślam o członkach mojej rodziny, przyjaciołach, kolegach i koleżankach z pracy, dalszych i bliższych znajomych. Jestem oszołomiony tym, jak wiele dotąd umykało mojej uwadze. Codziennie spotykam na swojej drodze chodzące skarbnice wiedzy, z których mogę czerpać pełnymi garściami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s